Články

NEZNÁMÁ ZEMĚ 2016 na Tomášově

Festival cestování, sbližování a poznávání kultur NEZNÁMÁ ZEMĚ má ve Zlíně za celých úžasných 20 let jeho existence velké jméno. Jeho pořadatelé Miroslav Náplava a Petr Horký jsou častými hosty našeho hotelu a restaurace a jsme poctěni, že se část programu festivalu odehrává i u nás.


Pro ty z Vás, kteří ještě o festivalu neslyšeli:

"Dříve, v dobách velkých expedičních objevů, kdy se teprve objevoval tvar pevniny, byla bílá místa na mapách označována slovy Terra incognita – Neznámá země. Místa, kam lidská noha dosud nevkročila. V činnosti pořadatelů festivalu, Petra Horkého a Miroslava Náplavy, jde o to, nacházet bílá místa v našich hlavách a odstraňovat je. Bourat hranice, které máme mezi jednotlivými národy v našich myslích. Proto vznikl festival cestování, poznávání a sbližování kultur Neznámá země ve Zlíně.

Uplynulé ročníky festivalu Neznámá země se konaly pod záštitou vládních i nevládních institucí např. České komise pro UNESCO, Ministerstva zahraničních věcí ČR, Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva kultury ČR, Velvyslanectví Portugalska či Organizačního výboru Světové výstavy EXPO v Lisabonu.

Český rozhlas 1 – Radiožurnál třikrát vysílal ze Zlína přímé přenosy z dění festivalu. Česká televize zpracovala o festivalu řadu reportáží a samostatných dokumentů. Pamětníci si jistě vzpomenou na rok 1997, kdy mohli festivalový rej dokonce sledovat osobně na náměstí Míru nebo doma na televizních obrazovkách v dvou a půl hodinovém přímém přenosu Dobrého rána s Českou televizí.

Každý ročník přináší něco nového a zajímavého. Rok od roku roste počet akcí a míst, kde se konají besedy, výstavy, autorská čtení, koncerty, divadelní představení Divadla Járy Cimrmana, autogramiády či projekce cestopisných dokumentů.

Zlínský svátek cestování se koná za významné podpory statutárního města Zlín, které tak přispívá k úspěšnému naplňování festivalového sloganu Zlín – město cestovatelů."

Oficiální text z webu www.neznamazeme.cz

 

V rámci festivalu nabízíme speciální menu sestavené z pokrmů z celého světa, např. africké Bobotie nebo indonéské Satay. Více informací najdete ZDE.