Články

MORAVIA FOOD FESTIVAL KROMĚŘÍŽ 2016

Ve dnech 27. - 29. května 2016 se bude konat již 6. ročník gastronomického festivalu na území města Kroměříž v areálu hotelu Octárna a Restaurace Tomášov bude opět u toho!


Cílem a myšlenkou festivalu je představit a prezentovat špičkové podniky vybraných měst se kterými se návštěvníci mohou setkat v jednom městě pod jednou střechou. Na tomto festivalu budou mít návštěvníci možnost ochutnat degustační předkrmy, polévky, hlavní chody a dezerty, ale především soutěžní pokrm se zelím na jakýkoliv způsob (toto zadání je pro všechny zúčastněné PODMÍNKOU a jídlo je soutěžní).

Součástí akce bude doprovodný program a soutěž o nejchutnější pokrm připravený se zelím. Vše doplní stánky s alkoholickými i nealkoholickými nápoji. Během celého festivalu bude na hlavním podiu probíhat komentovaný program, který se bude samozřejmě týkat vaření. V sobotu večer proběhne i živá hudební produkce. V sobotu mezi 15 až 16 hodinou je možné své ratolesti propůjčit do víru dění pohádky. Divadlo dětského diváka s Michaelou Borošovou bude hrát v kapli.

Seznam přihlášených restaurací naleznete ZDE.

A jaké je naše menu?

* Rajčatová polévka se zakysanou smetanou
* Pomalu pečená rolovaná plec na medu s tymiánem, pyré z červeného zelí se zázvorem a špekovým knedlíkem
* Hovězí steak s brusinkovou omáčkou a grilovanou hruškou
* Vepřová panenka s trnkovou omáčkou a rozpečenou bagetkou
* Čokoládové brownies s malinovým coulis

Chcete vědět, jak to na MORAVIA FOOD FESTIVALU vypadalo v minulém roce? Podívejte se na VIDEO.

Moc se na Vás těšíme!

Více informací o programu na webu www.festivaljidla.cz