Nepřehlédněte

Festival NEZNÁMÁ ZEMĚ 2017!

I tento rok od 19. do 30. dubna ožívá Zlín festivalem cestovaní, sbližování a poznávání kultur. Více na www.neznamazeme.cz

Projekt HODINA ZEMĚ 25. března na Tomášově

V sobotu 25. března od 20.30h jsme se už poněkolikáté zapojili do projektu HODINA ZEMĚ, díky kterému na šedesát minut lidé zhasnou své byty, domy, památky a firmy po celé České republice. Tato mezinárodní akce se uskutečnila na podporu ochrany klimatu země a jako členové Asociace hotelů a restaurací ČR se připojujeme ke společnému projevu, že nejsme lhostejní k budoucnosti naší planety! Více info ZDE.

 

 
 

Články

Baťovská večeře v rámci Garden Food Festival Zlín 2016

Historicky první Garden Food Festival uskutečněný ve Zlíně se ponese v duchu baťovských gastronomických tradic. A zahájíme ho 2. září v 19h slavnostní večeří v Restauraci Tomášov!


Na této večeři se bude podávat menu, jaké servírovali v roce 1938 J. A. Baťovi po promoci, na které získal titul doktora technických věd. Podávat se bude štýrský kapoun, anglický filet, candát a další tři chody. Připíjet se bude tradičním českým bylinným likérem Jakamarus, který je už dnes jenom horko těžko k sehnání.

Večeře je pro pozvané hosty, ale i běžné návštěvníky. V prodeji bude celkem 40 lístků pro zájemce z řad široké veřejnosti. Promoční menu se podařilo najít v archivu Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně a pro labužníky ho budou chystat Jan Punčochář z pražského Grand Cru Restaurant & Bar (vítěz prestižní ankety odborníků o nejlepšího českého šéfa Zlatý kuchař), jeden z nejlepších brněnských kuchařů David Viktorín z restaurace Rynk a Břetislav Novotný ze zlínského Tomášova. Vstupenky na tuto večeři budou k dostání od 5. srpna v informačním centru městské radnice nebo si je lidé mohou zakoupit na webu www.gardenfoodfestival.cz.

Garden Food Festival má svou tradici v Olomouci, letos se organizátoři rozhodli uspořádat akci i ve Zlíně. Festival se uskuteční 3. - 4. září v zámeckém parku a zlínském zámku a představí se zde taková jména jako Zdeněk Pohlreich, Jan Punčochář, Jaroslav Klár nebo třeba Markéta Hrubešová.

Vstupenku si můžete zakoupit i v Restauraci Tomášov, tel. 577 005 929. Cena vstupenky je 1690 Kč včetně DPH.