Nepřehlédněte

Festival NEZNÁMÁ ZEMĚ 2017!

I tento rok od 19. do 30. dubna ožívá Zlín festivalem cestovaní, sbližování a poznávání kultur. Více na www.neznamazeme.cz

Projekt HODINA ZEMĚ 25. března na Tomášově

V sobotu 25. března od 20.30h jsme se už poněkolikáté zapojili do projektu HODINA ZEMĚ, díky kterému na šedesát minut lidé zhasnou své byty, domy, památky a firmy po celé České republice. Tato mezinárodní akce se uskutečnila na podporu ochrany klimatu země a jako členové Asociace hotelů a restaurací ČR se připojujeme ke společnému projevu, že nejsme lhostejní k budoucnosti naší planety! Více info ZDE.

 

 
 

Články

Svatomartinské husí hody na Tomášově!

Ke svátku sv. Martina neodmyslitelně patří i speciální menu, které pro vás kažodoročně připravujeme v naší restauraci. Tentokrát si můžete pochutnat na pečeném husím stehýnku nebo na variaci knedlíků, s láskou dělaných. Tak přijďte, moc se na vás těšíme!


Ke svátku sv. Martina patří dobře vykrmená a upečená tzv. „Martinská husa“. Původ spojitosti mezi svatým Martinem a husou můžeme nalézt ve dvou legendách.

Ta první praví, že husy svatého Martina při kázání tolik rušily, že nyní pykají na svatomartinském pekáči. Druhá legenda praví, že se svatý Martin před svou volbou biskupem ze skromnosti skrýval v husníku, ale husy ho svým kdákáním prozradily.

Ať tak nebo onak, svátek sv. Martina je už léta letoucí spojen právě s husími hody.

Naše nabídka jídel v rámci Svatomartinského menu je následující:

Nabídka platí od 11. listopadu do 18. listopadu, v pracovních dnech je možnost menu využít mezi 18h - 20h, o víkendu od 11h - 20h.

Objednávky a rezervace stolu na telefonním čísle 577 005 929.

Zdroj: www.cesketradice.cz